| CyPack a întrebat:

Daca cineva este racit la plamani, are voie sa faca baie? Dau funda + vot. big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Furnicutza a răspuns:

Da,dar imediat ce iasa din baie sa intre in pat, imbracat bine.si sa nu stea in curent.

| Kratos_2675 a răspuns:

Nu,deoarece daca esti racit la plamani si dupa o baie calda iesi in aer rece te-ai "fript" adica nu e bine iti recomand sa nu incerci.

| muhuaxela a răspuns:

Da,bineinteles ca are voie, dar sa nu fie apa rece, si sa stea la caldura dupa ce iese din baie.

| BuBu2403 a răspuns:

Doar nu stai jegos. Normal ca poti face baie dar ai grija.