| anonim_4396 a întrebat:

daca iti pune dinte fals(cu surub)e posobil sati pice? Mie mi la pus dar nu in gingie cum trebuie pus? Daca pun limba il simt.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| andreyutzzu3 a răspuns:

In mod normal, ar trebui sa te tina mult si bine. La inceput e putin incomod, dar dupa ce te obisnuiesti cu el e ca un dinte normal. Stiu persoane care au dinti cu surub de cel putin 10 ani si inca nu au avut probleme

| AaN56 a răspuns:

Dar trebuie salsimt cand dau cu limba ca nu e varat in gingie?

| AaN56 a răspuns:

Cand dau cu limba unde la varat e iesit in afara asa trebuie sa fie?

| floresdemayo a răspuns (pentru AaN56):

Du-te inapoi la medicul care ti-a pus stiftul si spune-i of-ul. Poate ca nu l-a netezit destul de bine si e deranjant. Până mâine du-te frumusel la oglindă (daca trebuie foloseste-te de doua oglinzi, una sa o ti in mână iar alta sa o ai pe masa ori montata in perete), incearca sa-ti vezi dintele(maseaua) in locul care te jeneaza, sa stii despre ce e vorba.

| AaN56 a răspuns:

Merg din 2 in 2 zile sa vad ce spune.