| Coditza19965 a întrebat:

De 2 3 ani sau mai mult ma inteapa rar si nu foarte dureros in partea dreapba langa burta si imi e teama sa nu am apendicita
Ps: abdomenu nu e umflat, cand apas in zona in care ma inteapa Nu simt nimic (Nu ma doare) Dar de intepat mai mai inteapa rar. La varsta de 8 ani am avut Hepatita A. Oare sa am apendicita sau sa fie ceva inofensiv? Dau Funda :d

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Sa nu fie ceva de la ficat, mai ales ca ai avut hepatita, ar fi bine sa te duci la medicul de familie, sa vezi ce ai.

| barbascu a răspuns:

Te pot ajuta eu id meu ellatuyyo69

| Erika3001 a răspuns:

Buna. Nu cred ca e vorba de apendicita. Ar trebui sa iti faci griji doar daca sunt dureri puternice si tin mai mult timp, dar din cate inteleg nu te doare tare. E normala din cand in cand o durere minorahappy

| RaLuCa23 a răspuns:

Eu abia am fost operata de apendicita! Inainte si pe mine ma mai intepa cum zici tu, apendicita si cand faceam sport si splina! insa cred eu nu e nimica serios! Cand intr-adevar a fost apendicita am avut alte simptome mult mai serioase care mi-au dat de inteles ca ar fi apendicita!

| Cristian0002 a răspuns:

Probabil ai mers mult, din cauza lipsei de calciu te mai doare, sau din cauza ca nu faci sport, cat depui putin mai mult efort incep intepaturile. Sper ca te-am ajutat!