| Adelyn24 a întrebat:

Exista vreo metoda de a scapa rapid si usor de herpes, cine are raspuns bun, are

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu Lipstick cu Propolis sau cu benzi speciale.

10 răspunsuri:
| laur1OOOGB a răspuns:

Unge herpesul cu tincura sau alifie de galbenele.
Iar intre timp poti sa mananci fructe si legume care te ajuta sa ti se retraga.

| Adelyn24 explică:

Uite, nu pot da la toti funda nu stiu cum sa procedez thinking toate raspunsurile par foarte bune dar. nu pot da la toti. as incerca de as putea, uite cum fac dau funda la cel care a raspuns primul. si multumesc ca m-ati ajutat!

| Raawr a răspuns:

Mananca fructe si legume proaspete – aportul de vitamine pe care il vei lua de la acestea iti va intari organismul si va duce la disparitia herpesului. Unge herpesul cu tinctura sau alifie de galbenele. Aceasta are actiune antiinflamatoare si cicatrizanta, astfel ca va grabi vindecarea herpesului, sau eu am dau cu lamaie si in 3 zile a trecut.

| Furny a răspuns:

Incearca un plasture anti herpes

| polistupaul a răspuns:

Du-te la doctor.

| Allysa0130 a răspuns:

Cu Plasture Antiherpetic... Cutia e foarte scumpa vreo 40 de lei dar dau si la bucata. Costa vreo 3 -4 lei. Arata uite asa: http://www.farmablu.ro/uploadpoze/ar954.jpg
Ai grija doar cum il aplici pentru ca este foarte subtire. iar daca il deformezi nu mai e bun.
Succes!

| Sebastian_Dumitriu_1996 a răspuns:

Este la farmacie un mic plasture ce reuseste sa elimine durerea inca din primele2-3 ore si rana in max 1 zi-2.winking

| angel20111 a răspuns:

Pai... eu cand am avut herpes mi-am dat cu pasta de dinti si mi s-a vindecat, dar pentru asta trebuie sa astepti cateva zile. Pentru ceva rapid du-te la farmacie si intreaba de Plasturii Compeed, care ti-l acopera. Sper ca te-am ajutat. Te pup, succes!

| Bosoi_Alice_1998 a răspuns:

Buna, foloseste acea crema la tubulet pe nume "floucinolon". Sper ca ti-am fost de folos.

| Karmmenn a răspuns:

Hei du-te la farmacie si cumpara ACICLOVIR..Si mie mi-a iesit un herpes sapramana trecuta si mi-am cumparat si dandu-ma de 3 ori pe zi chiar si mai mult cu crema aia mi-a trecut este foarte eficienta nu te ustura nu nimic ..Nu uita seara cand te culci da o cantitate mai mare de crema laughingSper ca te-am ajutat. Funda?laughing