| ady123 a întrebat:

Imi tot spune un prieten ca imi cade parul ca mananc numai prosti(mananc rare ori prosti) e adevarat? Mie mi se pare ridicol, findca doamna doctora mi-a spus ca e de la stres

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TiffanyღBJ a răspuns:

Prietenul tau are dreptate pentru ca o alimentatie dezechilibrata duce la anumite carente de vitamine si / sau minerale, ceea ce poate provoca si caderea parului. Insa daca se intampla rareori sa mananci "prostii" si in majoritatea timpului ai o alimentatie corecta si sanatoasa, e ok.

2 răspunsuri:
| Deeateo a răspuns:

Mai bine crezi ce spune doctorul! Funda?

| klau95 a răspuns:

Na fraiere ca e de la alimentatie tu cica nu nu.