| Marily1997 a întrebat:

Prietenei mele ai cade parul fara motiv, ma tem pentru ia ca este cea mai buna prietena.Dece credeti ca ai cade parul si ce sa faca ca sa nu mai cada? !

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Deliiiia a răspuns:

Ar trebui sa incerce tratamente naturiste sau sampoane speciale, si altfel sa consulte medicul dermatolog.

2 răspunsuri:
| Gorgan a răspuns:

Exista multe tratamente: naturale (ulei de ricin ), chimice sau artificiale (peruca)

| oanaro a răspuns:

Am folosit crema concentrata din ingrediente active naturale de pe acest site: http://www.tratamentchelie.aaz.ro
Sotul meu a folosit acest tratament pentru chelie, iar eu pentru sprancene, pentru ca le aveam foarte rare. Rezultatele sunt absolut uimitoare.