| anonim_4396 a întrebat:

Pt Brigaela si pentru userii care se pricep : Am si eu o problema mai de dimineata cand aplecam capu pe spate sau schimbam pozitia capului ma lua un vartej cum s-ar invarti totul cu mine la fel si in pat cand schimbam pozitia ma lua vartejul. precizez ca am stat la pc nemiscat timp de 2 ore si cand intindeam coloana o simteam relaxata. de la ce poate fi? e posibil chestia aia de coloana amortita dupa staul nemiscat? P:S am 14 ani. si alte simptome nu mai aveam. mai precizez ca am facut baie cu 1 zi in urma si mi-a intrat nu mult putina apa in ureche si au ramas ude si a intrat curent la ele. acum ce poate fi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cred ca de la excesul de calculator. la 14 ani nu ai voie mai mult de 30 de minute de calculator pe zi, preferabil in doua reprize. In nici un caz nu ai voie sa stai doua ore la calculator, oricat de mare ar fi urgenta care te obliga sa faci asta

Abh
| Abh a răspuns:

Vertijul poate avea cauze multe. Pornind de la afectiuni ale urechii, pana la cauze cerebrale, anemie, miopie, etc. Du-te macar la medicul de famile sa-ti indice niste analize.

| herbals a răspuns:

Sa nu ai o lipsa de calciu, sau un inceput de anemie. Mergi la un doctor, ca nu-ti strica.