| Clucy a întrebat:

si sarbatori fericite, daca mia intrat sapun lichid in ochi ce sa fac, cand clipesc ma ustura/ma doare ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Sa te clatesti bine cu apa rece.Nu se intampla nimc.O sa vezi mai bine.

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat.
Fugi repede la baie, si spala-te pe ochi cu apa rece. Daca nu trece pune pe o batista gheata si tine-o putin pe ochi, oricum maine ...nu vei mai avea nimic.
Pa, pa si... Sarbatori fericite si tie :-

| AndyIQ a răspuns:

Incearca sa te speli foarte bine cu apa si sa ti probabil un compres cu lichid(apa) la ochi ori incearca sa te odihnesti sau sa faci ceva sa plangi pentru ca lichidul de sapun sa fie eliminat de pe suprafata globului ocular sa te stergi bine!
Bafta!

| RainOfColors a răspuns:

Spala-te pe ochi.

| Dope a răspuns:

Nu o sa patesti nimic...mie mi-a intrat detoate in ochi laughing si gel de dus, sampon, balsam si ulei de par si n-am avut nimica.Clateste-te bine cu apa rece dar nici chiar gheata laughing. bye bye :p