| Dotdotggg a întrebat:

sunt clasa a v-a si sunt cam mic de inaltime din ce cred eu(aproape toti baieti din clasa suntem cam asa) ziceti-mi si mie cum as putea sa ma inalt mai mult? Primul raspuns bun, folositor si posibil primeste funda si vot!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Christoo a răspuns:

Fa mult sport, volei.basket,inot. Te va ajuta si-ti va fi folositor. Nu vei vedea diferente acum, dar pe parcurs vei vedea. Bafta.

| Teolic a răspuns:

Lasa de la natura, asa am fost si eu, intr'o vara dintre a 6 si a 7 m-am inaltat ff mult se uitau fosti colegi la care ma uitam de jos erau tot cu barba sus

| AbbeySunshine a răspuns:

Ai incercat sa faci sporturi, de ex: baschet sau inot? Cunosc baieti care s-au inaltat de la baschet

| ProSys a răspuns:

Salut!
Perioada de crestere a copiilor este intre 13 - 16 ani.In urmatorii 3-4 ani te vei dezvolta brusc in inaltime.Incearca sa mentii o pozitie corecta la birou, in banca si fa cat mai mult sport. Dupa ce vii de la scoala iesi afara, alearga, plimba-te sau fa-ti un abonament la un bazin de inot, te va ajuta foarte mult.

Succes! happy

| shadyeminem35 a răspuns:

Fa baschet sau inot.Si sa nu te apuci de sala de la varsta asta ca iti opreste cresterea de tot

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Practică înot, este singur sport care antrenează inclusiv mușchii feței.
Pa, pa.

| Liuuu a răspuns:

Practica baschet. este cel mai bun. eu sunt fata si am practicat acest sport si m-am inaltat din clasa a VI-a (cand aveam 1, 65) la 1, 72. P.S. Ultima data cand m-a masurat a fost semestrul acesta, cand sunt pe clasa a VII-a.

| Dotdotggg explică:

Eu sunt la tara si nu prea am cum sa merg la inot sau baschet.Prima data si eu m-am gandit la asta dar nu prea am posibilitatea.

| Dotdotggg explică:

Da chiar cam cat costa cateva lectii de inot?