| col a întrebat:

Sall.TPU! Vreau sa imi albesc dintii si stiu ca merge cu bicarbonat dar in cat timp o sa se vada rezultatele. Vreau rezultate in timp-util,nu sa dureze un an, maxim o luna si vreau sa mai imi dati metode de albire. Fundaa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O vizita la medicul stomatolog, un periaj profesionist si in cateva ore ai dintii si curati si albi

| PeFuga a răspuns:

Perierea dintilor acasa, cu bicarbonat de sodiu, este eficienta, dar nu mai des de 3 ori pe saptamana... Mai poti incerca si pasta de dinti special pentru albire, eventual recomandata/cumparata de la cabinetul stomatologic sau de la farmacie.
Vrei ceva mai rapid? Mergi la dentist si fa-ti, daca nu o igienizare completa (detartraj, air-flow, periaj profesional), macar un air-flow. Este un procedeu de curatare profesionala a dintilor cu pudra de bicarbonat si jet de apa. Patrunde peste tot si curata dintii de pete, aducandu-i aproape de culoarea naturala. Costa in jur de 150 de lei (igienizarea completa ajunge pana la 300 lei), depinde de cabinet...
O albire profesionala in cabinet poate costa de la 450 de lei in sus, in functie de procedeul folosit (chimic, lampa UV, laser).

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun o sa fi multumit

Sper sa te ajute

| Youth a răspuns:

Buna!
Ai dreptate, rezultatele cu bicarbonat se vad in timp, dar bicarbonatul e cea mai ietina solutie la care poti apela.
De altfel, poti incerca plasturii pentru albirea dintilor. Intreaba la farmacie, probabil farmacista va stii despre ce e vorba si ulterior iti vei comanda si tu, daca dispui de bugetul respectiv.
Succes!