| roxanikaa a întrebat:

Salll...am si eu o mica intrebare... mi-a aparut p sfarc ca un fel d cos nu stiu exact cum sa ma exprim si ma doare foarte tare puteti sa imi dati cateva pareri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu-l stoarce, rupe, traumatiza, Acopera-l cu o compresa inmuiata in rivanol rece sau betadina rece. Daca nu se comporta ca un cos obisnuit (adica sa fie din ce in ce mai bine si sa se vindece in cateva zile), mergi de urgenta la medic.

mira
| mira a răspuns:

Lasa parerile, ai nevoie de certitudini.Mergi la ginecolog, la dermatolog si unde te mai trimit ei.Nu neglija.

kratos
| kratos a răspuns:

Pot sa fie mai multe lucruri. Ai putea consulta un dermatolog.

| canarita a răspuns:

Lasa-l in pace si consulta un medic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Sterilizează locul cu o compresă sterilă cu apă oxigenată și mâine dimineață mergi la medicul de familie pentru investigații (bilet de trimitere la medicul dermatolog!).
Este o zonă extrem de sensibilă, nu mai face presiune pe ea și nu purta nici sutien până la controlul medical.
Sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate este vreun firicel de par crescut sub piele.se mai intampla.