| AnonymousMLG a întrebat:

Sallut TPU!
Cand vreau sa adorm, labele picoarelor se incalzesc rapid si bine!
Este foarte enervant!
Nu pot dormi.
Pot doar daca deschid un geam sa se raceasca.
O sa ma duca maicamea la medic cam peste o saptamana.
Pana atuncea am sanse sa racesc.
Idei pentru alt mod de racire?
Va rog seriozitate

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| PetrusEmanuelMihai a răspuns:

Foloseste un aparat cu aer conditionat si atunci e ok.Sau ai o problema cu sanataea cum ar fi tensiune

| Violleta2022 a răspuns:

S-a incalzit afara, asa ca, poti dormi cu geamul un pic deschis, ca nu se intampla nimic, ori scoate plapuma si pune o patura mai subtire.
In principiu, ce ti se intampla tie este foarte normal si se intampla tuturor oamenilor, cand ne este cald, scoatem piciorul din patura sau plapuma, ne dezvelim chiar.
Unii oamenii nu pot pricepe ca temperaturile de peste 20 de grade in camera de dormit, nu sunt santoase si nici normale sa incalzesca dormitorul atat de mult.
Deci, nu esti bolnav si nu trebuie sa te duca maica-ta la medic din atata lucru, poti s adormi cu ceva mai subtire sau chiar sa deschizi geamul, ca nu esti bolnav si nici nu te trage nimic pe geam.