| AlysaAly a întrebat:

Salooot- Acum 2 zile am fost la ziua cuiva si din pacate am cam exagerat cu tigariile sad
Cred ca am fumat freo 16-17 in 2 ore, problema este ca eu nu sunt un fumator inrait, fumez numai la ocazie.
Au trecut 3 zile de atunci si am inceput sa simt dureri in spate si in mijlocul pieptului cand respir. Durerile au fost mici la incepuut dar cu timpul au incepuut sa creasca si sa imi faca probleme atunci cand respir.
Mentionez ca mi sa mai intamplat odata acest lucru dar durerile au fost mai mici si nu le-am luat foarte mult in considerare.
Ce credeti ca ar putea sa insemne aceste dureri?
Ce imi recomandati sa fac?
Credeti ca este ceva grav?
Dac ati putea sa imi raspundeti la aceste intrebari si sa veniti cu noi sfaturi pentru mine vas ramane foarte recunascator :X
merci mult :X Astept raspunsurile voastre :X

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Rockmaiden a răspuns:

Starea ta e una normala pentru ce ai facut!
Si eu sunt fumator dar fumez regulat pana la 5 tigari pe zi!
Tutunul dauneaza grav plamanilor si gandeste la 17 tigari in 2 ore ora!
Durerea o sa treaca da r plamanii vor de veni bolnavii pe parcurs iar bronhiile nu vo mai avea capacitatea de a filtra aerul asa cum trebuie deoarece sunt inhibate cu pulberi toxice si nicotina!
Daca ai vointa si esti de abaia la inceput te poti lasa usor.

3 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Dar de ce te plangi? Te-a obligat cineva sa te apuci de fumat? Taci si rabda. Nu stii ca prostia se plateste scump?

| ????????? a răspuns:

Cel mai bine e sa te opresti! (Nu spun sa renunti pentru ca esti de-abia la inceput!)
Multa bafta!

| ROBERT89 a răspuns:

Daca nu scuipi inca sange e ok.Baga mare ca este la moda.Tu chiar vrei sa mori sanatos?