| alexutu001 a întrebat:

Saltare TPU, stie cineva daca atunci ca te duci la dentist sa-ti plombeze un dinte iti face injectie:-ss? multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Deutzaaaa a răspuns:

Buna!

Din cate stiu eu, nu`ti face nicio injectie, simti doar o mica durere, in rest totul e ok.

:*

18 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Nu. iti pune o compozitie pe dintele respectiv. nu e nevoie de injectie.

| Sevenup a răspuns:

Hi!
Nu... dar te da cu un spray care iti amorteste si limba :-s
Si iti curata dintele... e cam dureros, dar merita big grin

| DeeaLove08 a răspuns:

Daca este carie mare si nu suporti durerea atunci cand iti curata zona, iti face injectie. daca poti suporta durerea nu-i nicio problema. stiu din proprie experienta, pentru ca am avut mari probleme cu dintii. funda?

| LostHappiness a răspuns:

Nu, nu iti face injectiewinking

| Elena1234456 a răspuns:

Nu iti face injectie. Mie nu mi-a facut thinking

| georginika a răspuns:

Buna.
De cate ori am fost la dentist pentru plombe nu mi-a facut niciodata injectie.Doar mi-a dat cu un spray care amortea partea respectiva.

| MimiPopescu a răspuns:

Normal ca nu. Mie niciodata nu mi s-a facut injectie din cauza asta. Numai daca ai probleme cu un dinte si trebuie sa ti-l scoata. Dar si atunci cand e foarte grav. Situatii de urgenta. Acum sunt spray-uri cu actiuni sedative foarte bune.

| DoarOana a răspuns:

Depinde cat de mare ai caria. Si depinde de fiecare doctor. Eu cand m-am dus nu mi-a facut dar poti sa il/o rogi sa iti puna spray in zona respectiva.

| dreamygirl a răspuns:

Din cate stiu eu, nu-ti face nicio injectie.happy Fii fara grija.Nu doare! happy

| Minks a răspuns:

Nu, decat curata dintele de carie cu freza si apoi pune plomba.

| ChishyyAlle a răspuns:

Da, dar nu te speria de acul de 15cm ca nu doare! Bafta! Funda?

| Anddrea a răspuns:

Inainte sa-ti plombeze dintele trebuie sa-ti curete caria, iar aici de obicei face injectie pentru ca nu cred ca poti rezista durerii. Dar sa stii ca injectia nu e atat de rea. Eu am facut de 3 ori injectie si nu m-a durut. Te inteapa un pic si apoi iti amorteste gingia si nu mai simti nimic. Daca vrei fara injectie ai de ales dar nu e o alegere prea sanatoasa. Iar data cand iti plombeaza dintele nu iti mai face niciun fel de injectie. Bafta la dentist si curaj! :*

| RaduHD a răspuns:

Nu-ti face injectie, doar daca iti scoate maseau injectie. Funda?

| youandmy a răspuns:

Pai nu stiu ce sa zic... probabil ca da pentru ati amorti gura...cred

| 123456 a răspuns:

Daca e doar de plombat nu se face injectie ca n-are de ce. doar daca trebuie si curatat dintele ex daca are carie

| basexcu a răspuns:

E la plural.Adica injectii happy

| Adynanana a răspuns:

Iti face anestezie nu injectie!

| robby212 a răspuns:

Nu stai linistita si maica-mea a fost si nu i-a dat injectie spiu pentru ca mi-a spus!