| Anonimul205 a întrebat:

Salut, a avut careva experienta asta sau stie pe cineva care a avut?

Am rinita si deviatie de sept, sunt curios daca este posibila operatia gratuit pe asigurarea de stat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Korkodeln a răspuns:

Da este posibila, daca medicul de specialitate recomanda aceasta procedura dupa consult. Deci Medic Familie -> ORL-ist -> Operatie

1 răspuns:
| gabicoo a răspuns:

Da. Se face gratuit la spitalul public. Cu trimitere și scrisoare medicala.