| anonim_4396 a întrebat:

Salut, a trecuta o luna de cand m-am lasat de fumat si am o întrebare, inca continui sa flegmez si sa am mucus foarte mult desi cu nasul am probleme de cand ma stiu cu polipii dar mi se acumuleaza flegma pe parcursul zilei care uneori, de obicei dimineata, are o culoare maro deschis care tinde foarte usor spre rosu. Bun faza e ca eu ma simt foarte bine, mai ales ca fac si sport foarte des si nu am probleme de genu sa imi suiere respiratia sau chestii asemanatoare. am fumat timp de 5 ani deci nu cred ca sunt sanse mari de cancer. Este normal sa am flegma asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asemenea flegma si mucus vor fii eliminate cel putin 6-12 luni de zile, pana se curata integral plamanii.

| sierra1 a răspuns:

"a trecuta o luna de cand m-am lasat de fumat "

ține-o așa, ești pe drumul ce bun!

| slayer09 a răspuns:

Parerea mea e ca acum dupa ce te-ai lasat de fumat, corpul incepe sa se vindece si trebuie sa elimine tesutul mort si tot ce are el mai prost pe acolo prin plamani.