| treywa a întrebat:

Salut.Acum 1 saptamana am fost la doctorul de familia si mi-a spus ca am pneumonie acuta sau ceva de genul si mi-a dat tratament de 7 zile(Amoksiklav 1000 mg, Brufen 400 mg si inca un gen de pastile, nu aveam cutia de la ele, asa ca nu le-am tinut minte numele). Acum problema e urmatoare.Astazi,la ora 10:00 am terminat tratamentul pe care mi l-a prescris.Simt ceva imbunatatiri, nu mai scuip cu flegma verde-galbuie ca inainte dar tot am niste dureri in zona plamanilor.Acum,m-am panicat un pic cand am simtit niste dureri(intepaturi) puternice sub capul pieptului(de la inceputul abdomenului),ceva gen arsuri, si ma durea si mai tare cand trageam mai mult aer in plamani.Ce poate fi? in timpul tratamentului, am redus numarul tigarilor la 4-5 maxim 6 tigari pe zi stiu ca nu este bine, dar totusi de la 1 pachet pe zi..numai luni voi avea timp sa ma duc la medicul de familie, deoarece maine nu imi permite timpu.Care e faza cu arsurile/intepaturile acelea sub capul pieptului?, au fost destul de puternice.Va scriu si varsta, in caz ca ajuta la un diagnostic(18 ani).Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Nueimportant a răspuns:

Antibioticul pe care l-ai luat e puternic si nu vad sa fii precizat ca l-ai luat cu vreo protectie (probiotic), de aceea e posibil sa te "intepe" sub capul pieptului.