| anonim_4396 a întrebat:

Salut, acum 2-3 zile am baut cu niste amici apoi am avut greturi si am vomitat o substanta neagra si cleioasa, care m-a pus pe ganduri, ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E sange digerat. Ar trebui sa te vada medicul urgent, probabil ai facut o gastrita toxica de la excesul de alcool.

3 răspunsuri:
| Pitzipoanca a răspuns:

Depinde ce ai baut.
Poate fi o hemoragie pe tractul digestiv superior. Si substanta e sange (partial) digerat.
Mergi la medic.

| Irinush30 a răspuns:

Nici nu mai sta pe ganduri, consulta medicul. poate fi ceva grav sad

| Geoneo a răspuns:

Ficatu