| UnBaiat439 a întrebat:

Acum 2 saptamani am vazut ca mi-a cazut o steluta de la aparatul dentar( un brachet). Acela a cazut. Si l-am inghitit. Stiu ca nu e nimic. Acum am observat ca sarma de care se tinea acel brachet, s-a rupt, si cred ca am inghitito. Ce se poate intampla? Se poate "perfora" stomacul, intestinele? Sa ma duc la medic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Celcareajuta a răspuns:

Trebuia sa te duci la doctor de cand ti-a cazut bracketul pentru inlocuire. Nu cred ca o sa ti se intample nimic!

| UnBaiat439 explică (pentru Celcareajuta):

Spun ca nu stiu cand mi-a cazut sarma... Doar acum am observat... Lungimea ei e intre 5mm si 1cm.

| Celcareajuta a răspuns (pentru UnBaiat439):

Cel mai probabil ti-a cazut la scurt timp dupa bracket. Trebuie repus pentru ca aparatul sa aiba eficienta in continuare.