| Alfred0703 a întrebat:

Salut.
Acum 2 zile m-am lovit la pulpa dreapta si m-a durut pe moment. Urmatoarea zii am vazut ca in loc sa se invineteasca, locul unde m-am lovit s-a ingalbenit. Are culoare galben spre verde. Ma doare cand apas pe acel loc. E ceva mai grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistit, prinzi anul'!
Este o vanataie care se afla in proces de vindecare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se numeste "vanataie"..doamne fere'.
Trece in timp, nu e grav.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nimic grav!
Poti grabi vindecarea cu ajutorul unei creme cu aloe vera, galbenele, tataneasa sau cu niste comprese cu tinctura de bitter suedez.