| NeneaFane a întrebat:

Salut, acum cateva zile mi-am facut un ceai si m-am ars pe limba, cel putin asa banuiam. Imi aparusera niste foarte mici umflaturi iar a doua zi am observat ca in partea din fata a limbii si in stanga am limba rosie. Am citit si cred ca am limba geografica, ceea ce ma cam sperie deoarece iubesc picantul. Din cate am inteles boala nu are simptome, pe cand eu simt o durere groaznica tot timpul si mai ales cand ating usor cu dintii. Credeti ca as putea sa am limba geografica sau este doar o arsura, petele nu isi schimba forma si nici nu se deplaseaza. Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| dragosnila233 a răspuns:

Corpul tau a reactionat urat la un anume aliment pe care l-ai mancat, nu ai o boala spontana muonstruoasa pe care doar 0. 00002% din populatia pamantului o are, esti prea irelevant pentru ea