| CarlosIonut9 a întrebat:

Acuma cateva zile am fost la medic el mi-a spus ca sufar de " DESPRINDERE DE BLOC DE RAMURA DREAPTA si SUFLU SISTONIC " daca poate cineva sa imi explice ce sunt acestea doua ar fi super, Dau funda sau cum ii zice... happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Cele mai bune informatii si explicatii doar medicul ti le poate oferii...
http://www.sanatateatv.ro/articole-medicale/cardiologie/blocul-de-ramura/
http://sanatate.acasa.ro/boli-7/suflu-sistolic-151974.html
Uite 2 link-uri informative.
O zi buna sa ai:)

1 răspuns:
| express11 a răspuns:

De ce nu ai intrebat medicul? aici nu gasesti raspunsuri specialiste.