| ronaldo1997 a întrebat:

ai voie sa faci baie cand ai bronsita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

Sigur ca da. O baie calda calmeaza foarte bine tusea, iar daca torni si un ibric cu ceai de musetel in cada, cu atat mai bine. Numai sa nu iesi afara, in frig, imediat dupa baie.

2 răspunsuri:
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Da. Dar ai grija sa nu stai in frig/curent, apa sa fie fierbinte si sa te bagi imediat dupa sub patura.

| mona a răspuns:

Da,ai voie