| by3nkwtssa a întrebat:

am 11 ani abia de 6 zile mi-a venit ciclul si m-am jucat v-ati ascunselea cu prietenii mei si va dati seama ca am alergat foarte mult. mi se poate intampla ceva cu ciclul? mentionez ca a doua zi m-a durut putin burta pls raspuns rapid si dau funditabatting eyelasheskiss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu ti se va intampla nimic rau.

| IrinaAndreea a răspuns:

Atat timp cat nu faci excese sau alte activitati pe care nu le-ai mai incercat inainte, nu are ce rau sa-ti faca. Ba chiar sunt recomandate miscarea si exercitiile fizice usoare pentru atenuarea durerilor menstruale.

| rosto a răspuns:

Nu ti se intampla absolut nimic faptul ca ti-a venit ciclul nu trebuie sa te impiedice sa faci ce faci tu de obicei. menstruatia nu e o boala, e ceva normal happy

| PeAcE a răspuns:

Nu ti se intampla nimic. Stai linistita!

Faptul ca te-a durut burta a2-a zi este datorata faptului ca ai facut un pic de miscare si esti si pe stop.

Incearca sa evita sa mai alergi si sa te stropesti pe picioare in perioada in care ai menstruatie!