| Imp5k a întrebat:

Am 13 si am o imunitate foarte scazuta. La fiecare schimbare de aer, racesc imediat. Ce pot face? Multumesc anticipat happy!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Vitamina C creste imunitatea organsimului, are un important rol antioxidant; produs adjuvant in tratamentul racelii si gripei.

3 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

În plus, în vacanţă fă o schimbare majoră de mediu : de exemplu dacă locuieşti în zona de munte - mergi la mare şi invers. Ajută foarte mult la aşa zisa călire a organismului.

| Jameson a răspuns:

Un control de specialitate la plamani, si sa iei un trtament pentru imunitate recomandat de un medic in urma unui consult.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Imunostimulent de la Dacia Plant, combinat cu AntiGrip, daca cumva te loveste mai tare, alaturi de cel putin o cura pe an de Catinofort. Ieftine si extrem de eficiente, eu de vreo 5 ani nu am mai luat nici o pastila cu ajutorul lor si a altor produse romanesti extraordinare, dar foarte putin cunoscute (Hofident pentru inflamatii/ulceratii gingivale, combinat cu pasta de dinti cu argila, cea cu fluor e FOARTE NOCIVA, chiar daca majoritatea celor ce o folosesc nu au simptome - INCA).