| anonim_4396 a întrebat:

Salut am 14 ani si am o intrebare!
Am 1.70 m si 61 kg. Parintii imi spun ca sunt grasa, ca trebuie sa slabesc pana ajung la 55 kg. Am cerut parerea si prietenilor si altora si au zis ca sunt nebuna daca mai vreau sa mai slabesc, si ca e foarte bine asa.
Mentionez ca masurile mele sunt: 86-65-92.
Nu stiu ce sa cred. Eu incerc sa slabesc, dar sub "pragul" de 61 de kg imi este foarte greu. De 1 luna ma tot mentin, dar nu pot da jos.
Voi ce credeti?
Multumesc anticipat. Astept raspunsurile voastre big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

La varsta ta e foarte bine, esti in perioada de crestere, nu are rost sa faci cura de slabire.

| anad a răspuns:

Daca te mentii la aceasta greutate eu zic ca e bine. Oricum organismul tau se mai dezvolta si mai creste si nu e indicat sa il dereglezi prin infometere sau diete.

| Xonia a răspuns:

Aceeasi parere si eu
Am mai slabit in ultimul timp si toti imi zic ca am slabit ca ce bine arat
Doar parintii mei imi spun ca sunt grasa si ca trebuie sa mai slabesc
Eu zic ca esti perfecta

| zanesiprintese a răspuns:

La 14 ani ai 1. 70?! :O. Puiule, esti bine, esti in crestere! Nu sti pe treaba ta? Lasa slabitul si du-te la dr cu inaltimea aia e cam ciudat!

| Oanny a răspuns:

Lol.nu esti grasa ai o greutate normala, ei bine la varsta si inaltimea ta trebuie sa ai 59 kg...

| Zambet a răspuns:

Esti nebuna!? fata ai 1. 70 ce-ti mai trebuie sa slabesti? Esti perfecta. o sa faca baietii coada la usa tawinking

| maria_8727 a răspuns:

Nu esti grasa absout deloc...eu iti recomad cu draga inima sa nu mai slabesti important e sa e simti tu bine in pielea ta. si nu ma mai asculta atat parerile altora. take carebig grinbig grinbig grin

| LaMLaMlaMa a răspuns:

Ma scuzi ca spun asta dar chiar esti mai grasa cu 2 kg decat mama mea! care are 42 de ani! ar mai trebui sa slabesti...

| ANONIM_7367 a răspuns:

Pai pentru o talie franceza ii bina sa ai 60kg fix