| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani, 170cm, sex masculin si 55 Kg. Consider ca, greutatea mea este destul de mica... asa ca m-am gandit sa ma pun pe ingrasat, insa nu prea stiu cum.
Cert este ca ma pot ingrasa, vara trecuta cand am fost la parinti in Grecia am pus peste 7-8 kg lejer. ma rog, mergeam la sala, stateam in zona de munte, conditii diferite... Deci nu am vreo boala sau ceva in genu, pur si simplu sunt slab big grin

Nu vrea cine stie ce cure de ingrasare complicate... ceva nici prea simplu dar nici complicat.
Si daca ati putea sa-mi recomandati niste vitamine foarte bune care stiti ca isi fac efectul.

Si m-am mai gandit sa incerc ingrasare cu proteine. Desigur nu cum zic unii sa iei proteine si sa nu faci sport... am conditii si pot sa fac ceva forta, ambitie am, doar sa stiu ca functioneaza. happy

Insa am o intrebare si rog sa-mi raspundeti la ea:
Daca iei proteine ai sanse ca sa ti se stopeze cresterea? Unii zic ca iti dau metabolismul peste cap... cum adica? big grin

Multumesc anticipat si sper ca ma puteti ajuta. :p
(Ps: mi-as dori sa specificati daca vorbiti din propria experienta ^_^)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| krysstal a răspuns:

De la proteine de obicei pui muschi pe tine daca mai si lucrezi oleaca...dar sa nu iei steroizi k ramai impotent.Si daca iei steroizi si nu mai lucrezi la sala muschii se vor lasa si va ramane pielea foarte urat. Ia si mananca cat poti, ia niste vitamine sa-ti faca pofta demancare.