| maxim789 a întrebat:

Salut,am 15 ani am inaltime 1.68 si am 58 de kg e normal sau trebuie sa ma inalt sau in kg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu e normal sa-ti faci probleme de inaltime si greutate la varsta ta, mai ales cu un asemenea raport.
Traieste-ti viata sanatos, bucura-te de tinerete, de anii de copilarie, fiindca trec repede!winking

| AFR81 a răspuns:

Parerea mea e ca esti foarte bine. Probabil ca o sa treci de 1.75 pana se incheie procesul de crestere.

| anonimg a răspuns:

Eu zic ca arati binisor pentru 15 ani. Ai mai putea pune cateva kg pe tine. Oricum tinerii sunt mereu intr-o continua dezvoltare.
Aici ai un tabel in care iti poti verifica greutatea in raport cu inaltimea:
https://www.suntparinte.ro/inaltime-si-greutate-copii

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Esti foarte bine pentru varsta ta.

| Justme1997 a răspuns:

Esti foarte ok