| Jeksanovici a întrebat:

Salut, am 15 ani și acum o săptămâna când m-am masturbat ultima oara, odata cu ejacularea a început sa imi curgă și sânge. De atunci a trecut 1 săptămâna și azi când m-am masturbat sa văd dacă am aceeași problema ce sa vezi, la fel mi-a curs sânge la ejaculare. Care e motivul, e periculos? Sunt foarte speriat și nu ii pot spune mamei, imi e rușine nu am cum, jur, ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ai fi cautat pe internet si ai fi accesat si intrebat pe amabilul ''Google'' ti-ar fi oferit raspunsul corect
,, Hemospermia reprezintă prezenţa sângelui în spermă şi poate fi înspăimântătoare, dar în marea majoritate a cazurilor nu este un motiv serios de îngrijorare. Nu este un simptom frecvent şi cel mai adesea dispare de la sine.
Cauze posibile
Sperma este formată din spermatozoizi şi fluide eliberate de prostată şi alte glande. Fluidele se alătură spermatozoizilor atunci când aceştia trec printr-o serie de ducte (tubi) către uretră pentru ejaculare. Mai mulţi factori pot determina ruperea vaselor de sânge care se găsesc de-a lungul acestui traseu sau de-a lungul tractului urinar către uretră. Vasele rupte vor produce scurgerea de sânge în spermă, urină sau în ambele.""
https://www.csid.ro/semne-si-simptome/hemospermie-11246748
Fiindca afectiunea s-a repetat si manifestat si dupa ce a trecut o saptaman fata de prima data, ar trebui sa te prezinti la Urologie pentru o consultatie necesara. Multa sanatate!

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu e ok. Mergi la medic.

| Jeksanovici explică (pentru mihai69):

La medic urolog? Mi-e Rușine nu stiu ce sa fac

| Emilian65 a răspuns:

Mergi de urgenta la un medic urolog si urmeaza sfaturile date de acesta.

| Crackman a răspuns:

Sange nu este ok.

| VreauSaFiuMilitar a răspuns:

Du-te la doctor, poti sa dai in altele. Este periculos sa-ti curga sange. Esti sigur ca a curs din interior? Ai mai patit? Te ustura cand urinezi? Ii poti spune mamei ca ai avut un contact sexual, nu ca te-ai masturbat.

| DianaCristina12 a răspuns:

Nu trebuie sa îți fie rușine de medici. Trebuie sa te duci sa vezi ce problema ai