| amluatcaprafoarterausimadoarecapu a întrebat:

Salut am 15 ani si am o problema. facand baie mia inceput sa bata inima tare si nu prea ma simteam bine. cand mi-am luat tensiunea o aveam 154/80 si 110 batai pe minut imi era foarte frica.

mentionez ca am lipsa de calciu si ca am fost la cardiolog, si ca am facut trei cardiograme doua in Romania si una in Anglia si nu mi-a iesit nimic.

va rog frumos sa ma ajutati

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este o criza de panica. Nu te ajuta cu nimic cardiologul si nici calciul. Du-te la un psiholog

| Konata a răspuns:

Buna. Avand in vedere ca ai si o lipsa de calciu, s-ar putea sa fii anemica. Nu te baza pe teoria mea, du-te la farmacie si cere niste calciu si incearca sa nu faci baie in apa fierbinte si apa calda.

| BiuL a răspuns:

Probleme cu circulatia sau inima, ma mir ca nu ti-a iesit nimic la cardiolog. Nu ai ce sa faci decat sa eviti baile cu apa fierbinte, fa doar cu apa calduta.

| OoBunnyoO a răspuns:

Este posibil ca apa sa fi fost prea fierbinte. Sau diferenta dintre apa si temperatura camerei a fost prea mare. Din cauza asta este posibil sa iti fi crescut tensiunea, iar apoi bataile inimii. Mai ales daca te-ai si speriat din cauza asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand mai ai probleme de sanatate poti sa intrebi pe http://forum.romedic.ro/
:)