| amluatcaprafoarterausimadoarecapu a întrebat:

Salut am 15 ani si am si eu o problema cateo data parca imi bate inima de 2oua ori mai tare si dupa aia incepe sa bata repede si ma sperii foaret mult, sau cateo data simt de parca mi se opreste. aceste simptome sdureaza doar maxim 20 minute si dupa aia ma simt bine. oi avea ceva cu inima.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Du-te si fa un EKG daca te nelinisteste inima

| SasNetRomania a răspuns:

Atac de rahat.
daca faci sport sau alte lucruri ce solicita inima e normal sa bata mai tare.

| powergirl a răspuns (pentru SasNetRomania):

Si cand nu faci nimic si tot iti bate tare atunci cum le numesti?

| SasNetRomania a răspuns (pentru powergirl):

La cate E-uri mancati in ziua de azi si cate energizante/cola beti, e normal. cel mai bine sa mearga la un doctor, nu sa ceara sfaturi pe net.

| powergirl a răspuns (pentru SasNetRomania):

Da e bine sa mearga la doctor nu te contrazic da vrei sa zici ca tu nu mananci E uri? atattea energizante sa bei cate beau eu

| SasNetRomania a răspuns (pentru powergirl):

Fiecare mananca E-uri.
unele e-uri sunt bune altele nu.
este o lista pe net cu asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la un medic.

De multe ori se intampla sa nu stim bine sa ne cautam sau sa ne simtim pulsul asa cum trebuie. Asta e unul din motivele pentru care simti ca nu mai bate. Nu are cum sa ti se opreasca inima pentru ca ai intra in moarte clinica, deci poti sta linistit ca doar ti se pare.

E normal sa bata asa, pentru ca te sperii si iti auto-induci aceste "atacuri de panica". Crezi ca e ceva in neregula, te sperii, si e normal ca inima sa bata mai tare.

Dar nu iti va trece pana nu vei vedea singur ca iti zice un medic ca esti bine happy Asa ca mergi la medic si vei vedea, ca te vei simti mai bine!

| Doctorfishadi a răspuns:

Cred ca ai atac de panica, consulta un medic!

| Munnich_Madalina_1996 a răspuns:

Trebuie sa mergi la un doctor...el va stii ce e cu tine... sper ca te-am ajutat.

| Muntean_Iulia_1992 a răspuns:

De curand te-ai speriat foarte tare de la un anumit lucru? Daca da este foarte clar ca ai un atac de panica:/
Mergi la un doctor!
Funda?

| bianca12345678934 a răspuns:

Stai calm nu ai niciun atac de panica.laughing))! ci doar ai stat prea mult ghemuit sau nu ai facut destulp sport..iti recomand sa faci mai mult! sport genoflexiuni! P.S. sa mananci mai multe fructe sper ca ti-am dat un raspuns bun!