| didi145503 a întrebat:

Am 15 ani si de cativa ani imi apar cosuri pe fata.Folosesc in fiecare seara un gel numit IsotrexIN iar dimineata cand ma trezesc ma spal pe fata pentru a indeparta "cojitele" ramase de la masca creata de gel.Nu am o crema hidratanta insa am o lotiune cu aloe vera Lara cu care ma dau ziua.As vrea sa imi spuneti ce crema hidratanta sa cumpar,daca spirtul e bun,daca musetelul e bun si in general sfaturi legate de acest subiect happy Cum sa ma spal pe fata, de cate ori sa aplic produsele respective etc.Cum ati scapat voi de cosuri sau daca inca mai aveti si incercati sa scapati de ele, cum o faceti?
Multumesc mult si astept raspunsurile voastre!winking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CavalerulDreptatii a răspuns:

Apa minerala
Pasta de dinti
Bicarbonat de sodiu
le amesteci si faci o crema, apoi o aplici cu o periuta de dinti cu perii moi pe zona aflectata 2-3 minute, apoi clatesti
Dupa maxim 1 saptamana dispar multe cosuri, rezultate vizibile de la a doua a treia incercare
Funda? :3

| Basthet a răspuns:

Bună!
Spirtul nu e bun, irită. Evită și soarele.
Ai de făcut mai multe lucruri în afară de folosirea cremelor. Mănâncă multe legume și fructe proaspete și mai puține paste, pâine, prăjituri, cartofi, carne, grăsimi animale (unt, smântână). Nu bea cafea și alcool, nu fuma și aerisește-ți camera frecvent. Fă un sport sau cel puțin gimnastică zilnică. Dacă suferi de constipație, combate-o. Trebuie să ai cel puțin un scaun pe zi.
Sănătate!

| didi145503 explică:

De bicarbonat de sodiu am mai auzit insa pasta de dinti doar le usuca 1 zi 2 apoi revin la normal.Este obligatoriu sa contina pasta de dinti? Si basthet voi face tot ce mi-ai zis sa fac insa poti sa imi recomanzi o crema hidratanta ca asta nu are ce rau sa imi faca laughing Mersi mult ca ma ajutati!