| Florennce a întrebat:

..Am 15 ani si la varsta de 10 ani m-am operat de amigdalite cu laserul, dar nu le-am scos, doar le-am micsorat. Ce-i drept, de atunci nu am mai avut asa mari probleme, doar ca acum au inceput iarasi sa ma doara si sa mi se umfle. As putea sa ma operez inc-o data si sa le scot..Problema e ca in copilarie am avut astm bronisc, acum mi-a trecut, dar inca sunt sensibila la plamani. Daca nu le scot mi-a spus doctorita ca exista riscul sa fac reumatism, sa ma imbolnavesc la inima, rinichi.etc, iar daca le scot ma pot imbonlavii grav la plamani. Dupa parerea voastra.ce-ar trebui sa fac? Sa le micsorez din nou..ar fii o varianta, dar dupa cum am spus mai sus, ma pot imbonlavii de multe altele..si cu plamnii e grav.
Un sfat, ceva. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| facepalmlol a răspuns:

Si eu am astm bronsic inca din copilarie.Acum s-a mai remediat.
Cand aveam cred 6-7 ani mi-am scos amigdalitele si sunt bine mersi.
Tot sensibila la frig, curent sunt cum eram si inainte.Mai mergi si la alti medici si vezi parerile mai multora.In final sper sa iei o decizie buna.