| Knd9500 a întrebat:

Salut am 16 ani, am jucat aseara fotbal si cand am venit de la fotbal a inceput sa ma doară spatele in zona lombara si de-abia ma pot ridica din pat. Ajutor pls dau funda, stie cateva e ceva grav sau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nestiy a răspuns:

Sa sti ca am patit-o si eu. Nu e ceva grav, este doar o febra musculara mai puternica. Mie mi-a trecut in cam 4 zile dar nu ar strica sa mergi pana la doctor. Acum nu prea stiu la ce te referi dar eu asa cred. happy Sa te faci bine!

1 răspuns:
| Felys a răspuns:

Uneori anumite miscari bruste pot duce la hernie de disc,poate nu e cazul tau totusi,poate te-a prins un curent fiind traspirat de la alergat,pentru inceput ia niste antiiflamatorii cateva zile apoi daca nu iti trece mergi la medic, de inceput poti lua diclofenac, piroxicam, tenoxicam, sanatate iti doresc