| Gogaie_6060 a întrebat:

Salut am 16 ani si am hipospadias (gaura de la penis e mai jos ), marimiea penisului in erectie este de 15 cm, urinez bine, nu am probleme mari cu el, este doar o chestiune de estetica mai mult big grin. Imi este frica sa ma gandesc la primul raport pe care il voi avea, mai mult imi este frica ca fata nu ma va accepta cu aceasta problema (ca in ziua de azi toate vor un penis mare si perfect). Astept solutii, incurajari si raspunsuti SERIOASE din partea voastra (MAI ALES DE LA FETE, DE EX voi ce ati face daca ati avea un prieten cu hipospadias?)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| VanessaTPU a răspuns:

Buna.Poate nu crezi, insa pentru femei un penis in erectie mai mare de 5 cm este perfect viabil pentru a satisface o femeie si pentru a avea o viata sexuala absolut normala! Asa ca uita prostiile de le vezi prin filme,si le auzi la alti baieti sau fete,si nu mai te complexa degeaba! Vaginul unei femei se muleaza pe penis orice dimensiune ar aveahappysi cel mai mult conteaza afectiunea intr.un cuplu, ea fiind cea care aduce adevarata satisfactie intre voi si fiind la baza orgasmuluihappy. Deci simte.te bine in pielea ta, nu mai te privii cu ochii altora...si stai linistit in privinta fetelor, cea care te iubeste cu adevarat nu o va deranja absolut deloc! Ai incredere, ca sunt fata si.ti spun sincer >:d

10 răspunsuri:
| BGDs a răspuns:

Au dreptate fetele care au postat aici dar iti dau o rezolvare mai buna: hipospadias-ul se poate rezolva chirurgical. Inteleg ca asta e lucrul care te deranjeaza cel mai tare, faptul ca ai hipospadias.
Uita-te si pe site-ul asta, poate te ajuta: http://www.hipospadias.ro/

| AmandytaErhan a răspuns:

Buna, vreau sa-ti spun ceva ce este la orice fata, absolut la orice. cred ca acest simt de mama, de a purta grija cuiva si de a consola pe cineva face o fata atat de buna si sentimentala.

ceea ce incearca mereu sa invete fetele pe baieti (si putin li se primeste) e sa iubeasca sufletul nu infatisarea.
daca te gandesti sunt mai multi baieti care iubesc fete cu sani mari decat fete care iubesc baieti cu penisu mare.

daca te gandesti iti dai seama ca nu prea poti discuta probleme serioase cu prieteni, care de obicei te iau in deridere, dar o fata mereu te a intelege...mas indragosti in unu mai jos cu 2 capuri ca mine, mas indragosti in unu fara o capica, as IUBI (vezi cai alta treaba sa te indragostesti si gata decat sal iubesti) unu gras, unu chel... ok, nu exagerez sunt si lucruri cae recunosc nu leas putea face.

nu stiu de ce am explicit atata, poate pentru ca pe langa intrebarea pe care ai pus-o sati mai dau sfaturi dar cred ca ideea ai inteleso.

sunt probleme mult mai grave ca a ta, si cele ce cauta idealul o sal caute pan la moarte si tot singure o sa ramana.

dar daca vreo iubita dea ta iti va zice ceva in privinta asta sa stii PUR SI SIMPLU NU TE MERITA!
nu cer funda, sunt sigura ca vei mai primi raspunsuri si mai folositoare, doar sper sa prinzi cea bun din raspunsu meu

| DexterKill a răspuns:

Amandyta a dat cel mai bun raspuns da-i funda mosu. Pace

| jkdanc a răspuns:

Salut am 12 ani sunt din Bucuresti si am hipospadias marimea penisului meu este de 8-9 cm in erectie este normal?
Cand eram mic am fost la multi doctori ca sa ma operez dar nu a fost sa fie ultimul doctor la care am fost a fost Alexandru Pesamosca si mi-a spus ca ceam eu nu este de operat, operatiile intervin doar daca ai uretra mult prea jos asa ca nu-ti face griji totul va fi bine dar am si niste bubite mici albe la baza trebuie sa ma ingrijorez? oricum succes.

| jkdanc a răspuns:

Salut am 12 ani si am hipospadias, marimea penisului in erectie este de 8-9 cm.E normal? Cand eram mic am fost la multi doctori si toti vroiam sa ma opereze si am zis sa mai incerc si m-am dus la Alexandru Pesamosca printr-o cunostiinta de familie. Dumnealui mi-a spus ca ce am eu nu este de operat, operatiile apar doar daca ai uretra mult prea jos.Mai am o problema, am niste bubite mici albe la baza si se intind pana la sf uretrei nu stiu daca sa ma ingrijorez? Oricum tu nai de ce sa-ti faci griji mult suckces si daca puteti sa-mi spuneti si mie ce sa fac.Multumesc!

| TatSergiu a răspuns (pentru jkdanc):

Spală-te mai des laughing

| jkdanc a răspuns:

Acum serios nu puteai sa postezi si u un comentarie mai frumos avand in vedere ca ma spal in fiecare zii?

| smect a răspuns:

Salut,

ai grija in legatura cu bubele alea albe, s-ar putea sa fie Balanitis xerotica obliterans (BXO). Infectia asta e des intalnita in cazurile de hipospadias si se extinde pe uretra in jos, in interior, blocand jetul. Daca ai BXO o sa ai in timp probleme cu rinichii si poate favoriza aparitia cancerului. cel mai bine e sa te duci la medicul specialist sa fii sigur ca ai sau n-ai BXO. Uita-te la poze pe net sa vezi cum arata si compara cu ce ai tu. In plus, orice forma de hipospadias ai, se poate trata. Cauta pe forumul "despre copii". acolo exista cea mai dezvoltata discutie despre hipospadias. Si inca o chestie, nu e tot legat de aspectul fizic, hipospadias afecteaza si sansele de a avea copii(jetul de sperma nu e directionat cum trebuie).

| jkdanc a răspuns (pentru smect):

Multumesc.Am cautat imagini dar nimic nu se potriveste cu ce am eu, multumesc.Am sa consult un medic! In legatura cu hipospadias cand eram mic am fost la doctorul Alexandru Pesamosca si mi s-a zis ca no sa am vreo problema in actul sexual.

| jkdanc a răspuns (pentru smect):

Mai am o intrebare, acest simdrom BXO apare de la nastere?