| zozole08 a întrebat:

Am 16 ani si de curand am fost internat in spital pentru piatra la rinchi, gastrita si abdomen acut. Dupa vreo 2-3 zile durerea sa mai ameliorat, iar dupa ce am facut o ora de sport, durerea a revenit. De obicei ma doare cand merg in jurul buricului, cand elimin fecale si gaze. Daca puteti sa ma ajutati cu un sfat sau sa imi spuneti ce am, as fi recunoscator. Multumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mdany a răspuns:

NU este indicat sa faci sport dupa 2-3 zile.Am avut si eu o problema din cele enumerate mai sus de tine, iar consecintele au fost pe masura.Alimentatie stricta si putina miscare(nu sport).Ai fortat organismul prea tare la inceput, el fiind inca in recuperare. Sfatul meu este sa lasi sportul pentru.1-2 saptamani pana mai trec putin din probleme iar pana atunci poti sa bei ceai de musetel ca iti calmeaza durerile foarte mult.Iti garantez, la mine a avut efect deplin.Bei 3 cani pe zi(dimineata, dupa masa, si seara inainte de culcare). Alimentatie fara grasimi(mezeluri de nici un fel) pana iti trece putin.Si sa nu faci miscari bruste, stai cat mai calm si incearca sa te odihnesti.
O zi buna!

| zozole08 explică (pentru mdany):

Mersi frumos pentru raspuns, am sa tin cont de sfaturile tale si sper sa nu fie ceva mai grav.

2 răspunsuri:
| mdany a răspuns:

Insanatosire grabnica!