| adrian3456 a întrebat:

Salut,am 17 ani si am o mare problema.De vreo 5 zile,ma tot doare anusul,am un fel de afta, un fel de"bila" foarte mica.Am momente cand ma si lasa,dar foarte putin...Mi-e frica, nu stiu ce sa fac.Ma gandeam ca poate doar m-am iritat sau ceva..sa fie o rana, nu stiu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Sa nu cumva sa ai hemoroizi, desi ma cam indoiesc sa ai asa ceva la varsta ta.
Simptome:durere si presiune la nivelul canalului anal, prezenta unei excrescente de forma unui grapefruit la nivelul anusului, prurit si durere la nivelul anusului, in cel mai rau caz scaun cu sange, sange pe hartie igienica.
Te sfatuiesc sa consulti un medic daca se agraveaza situatia mai rau, eu doar mi-am scris o opinie, poate este altceva ce nu este foarte grav.
Sanatate.
Te pup!

| măcheamăăăî a răspuns:

Poate te-ai iritat sau poate ai un hemoroid.Du-te la farmacie si cere-i omului de dupa "tejghea" o crema pentru hemoroizi(banuiesc ca ai asta pentru ca ala e incomod si chiar doare).

Bafta!big grin

| adrian3456 explică:

Vreau sa precisez ca durerea a aparut dintr-o data, nu am suferit de nici o boala inainte, am fost sanatos tun.Pur si simplu am realizat ca ma doare...