| Lalal66 a întrebat:

Salut, am 17 ani si am o raceala comuna pe care am luat-o de la un majorat, si eu pentru ca sunt ipohondru si ma sperie absolut orice am inceput sa citesc pe net. Tusea ma duce la cancer, mucii la fel. Am si un dispozitiv care masoara oxigenul si pulsul care nu prea mai are baterie, are o liniuta de baterie si mi-a scazut oxigenul pana la 90 dupa a crescut iar, dupa a scazut si asa mai departe si m-am panicat, chiar daca eu respir bine. La cate am citit pe net, am innebunit si m-am speriat foarte tare. Ce pot sa fac sa scap de ipohondrie si sa nu ma mai panichez dintr-o raceala simpla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| ioana748 a răspuns:

Terapie la psiholog.