| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am 17ani si vreau sa ma apuc de fumat intru ct toti colegi din clasa de la mine fumeaza, ce riscuri exista?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Baaa nu te lua dupa aia.

Iti taie 20 de ani din viata!
Te distrugi!
Si la mine fumau toti din liceu acum 20 de ani si nu ma tenta deloc...deci fumul ala l-am respirat de 100 de mii de ori si nu ma tenta deloc!

Arzii bani si sanatatea in acelasi timp!

Nu fa prostia asta.

O sa regreti.

Dupa ce ai pus tigara la gura nu o mai lasi

| bogdan12321132231 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am pus deja una in gura de la un coleg, dar nu ma tenteaza, voiam sa stiu si eu parerea voastra.

| bogdan12321132231 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu cati ani ai? tabfury

| anonim_4396 explică (pentru bogdan12321132231):

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu devi mai mascul daca te apuci de fumat sa stii

| AnKuXor a răspuns:

Vezi tu singur, si nu o sa te mai poti intoarce inapoi.

| bogdan12321132231 a răspuns (pentru AnKuXor):

Ma gandesc.ca o sa ajung cum sunt aia de nu pot sta fara sa fumeze.

| AnKuXor a răspuns (pentru bogdan12321132231):

Probabil si mai rau, o sa cauti numai bani de tigari pentru ca nu mai poti se nu fumezi, in fiecare moment esti nervos daca nu fumezi.Ai rezistat pana acum, mai rezista ca esti tare. happy

| Anonimsiatat0 a răspuns:

Serios?
Pentru ca ei o fac trebuie sa o faci si tu?
Nu iti recomand este o pierdere de bani si odata ce te-ai apucat mai greu renunti.

| CuddlyNightmare a răspuns:

Vei regreta, nu te lua dupa altii sa pari "smecher". Nu merita.

| Maria_Maria_1995 a răspuns:

Daca tu vrei sa te apuci de fumat, doar pentru faptul ca toti de la tine din clasa fumeaza, esti doar un adolescent tipic, dornic de atentie. Nu vad niciun motiv pentru a fuma. Exista multe riscuri, si cred ca orice site de pe google ti-ar putea spune enspe mii de boli, daca ai cauta. happy Eu te sfatuiesc sa lasi fumatul, ca nu te ajuta la nimic, nu te mai face mai "cool" si nici mai apreciat. Dar e treaba ta pana la urma. Riscuri mari exista : un fumator inrait poate atinge si cancer pulmonar. Dar, daca tu vrei sa-ti risti sanatatea pentru a fi cool si pentru faptul ca toti colegii tai fumeaza...N-ai decat.

| universulmeu93 a răspuns:

Am 7 ani de fumat si nu mai gasesc calea de intoarcere, regret acea zi. Si tu o sa o regreti peste ani

| bogdan12321132231 a răspuns (pentru universulmeu93):

INca nu m-am apucat si nu o sa o mai fac.

| Hancu_George_2001 a răspuns:

Exista riscul de a-ti distruge plamanii, ficatul, intr-un cuvant sanatatea... Eu iti recomand sa nu te apuci de fumat deoarece e o risipa de bani, timp si sanatate...