| Anderson123 a întrebat:

Salut! Am 18 ani si am o deviatie de sept ce imi impiedica nara stanga sa respire normal. Cat trebuie sa platesc pentru o operatie la Iasi? Pot si cu bilet de trimitere de la medicul de familie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca deviatia impiedica intr-adevar respiratia, atunci acest lucru trebuie sa fie constatat si recomandat de medicul de specialitate ORL. La el poti merge cu trimitere de la medicul de familie,
Daca medicul ORL te trimite la operatie, atunci se va face gratuit.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Cu trimitere de la medicul de familie.
Sau poti merge la Urgente la ORL. Primesti consult si iti spun ei pasii pe mai departe pentru operatie.
Este important sa insisti pe operatie decontata de Casa Nationala de Asigurari de Sanatate.