| AlbertoTm a întrebat:

Salut, am 18 ani si cam de o luna, doua am o problema cu inima si partea stanga a capului, sunt momente in fiecare zi cand inima parca ma ustura si bate puternic, si la cap pe partea stanga simt ca imi palpaie dintr-o data cu usoare intepaturi, la cap mie mai frica putin ca acum vreo 5-6 ani in liceu am dat puternic cu capul de ciment in partea in care ma doare acum, atuncia am avut pe moment doar cateva ameteli bruste, dar nimic grav, acum mi-e frica sa nu fie vreun cheag de sange, multumesc de ajutor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| puker a răspuns:

Fa un rmn cerebral cu lichid. nu te juca. ba fi ok in rest, stai linistit, dar fa verificarea. spune-le parintilor!

| NoChanceForUs a răspuns:

Cum spunea și @puker,fă un RMN,nu strică.
Plus că din ce mai spui tu cu inima poate fi o hipertensiune arterială, posibil din cauza alimentației sărate, cine știe.Control control control, asta e specificația de bază.

evenso
| evenso a răspuns:

Un consult neurologic trebuie sa faci pentru ca poate avea legatura acel accident cu simptomele craniene pe care le ai.
Cu inima la cardiolog trebuie sa ajungi poate sa nu fie nici o legatura asta cu accidentul sau / si cu simptomele de la cap si accidentul din trecut.