| Brian4ever a întrebat:

Am 18 ani si stau pe calculator cam 10 ore zilnic...am avut calculator timp de 7 ani Si de ceva zile am dureri de cap simt ca capul meu e incordat, ma dor si ochii uneori dar pana acum nu ma dureau cum e acum si uneori parca tot capul imi este infundat. Mentionez ca dorm 6 7 ore dar cand nu am scoala dorm si 12 nu port ochelari Si folosesc Bixtonim de vreo 5 ani ( nu pot sa ma las). Stie cineva ce as putea sa fac sa am o viata mai buna chiar daca stau mult pe calculator? Va rog ajutima

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lulitza a răspuns:

Cam asa ceva pateam si eu incearca sa te plimbi prin parc cu prietenii si sa reduci statul la calculator o sa te simti mult mai bine. Funda?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fa pauza cateva zile sau reduci mult orele de calculator. Am patit-o si eu pe la 14 ani, din cauza cititului. Dupa o pauza de o saptamana si cateva antinevralgice mi-a trecut durerea de cap. Sanatate si numai bine!

| Lulitza a răspuns:

Pai eu cred ca ar trebui sa te duci la un medic sau sa incerci sa mai raresti orele la calculator si sa iti petreci timpul cu prietenii, in natura sau chiar sa iti ocupi timpul cu niste hoby-uri.

| Brian4ever explică:

Doar atat?happy nu stiu ma simt atat de prost
doar cand stau in fata calculatorului parca ma concentrez prea tare si ma simt ca si cum as fi racit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! aceeiasi problema o am si eu... incearca sa reduci timpul o sa te simti mai bine ai sa vezi ( cel putin pentru. mine a functionat ) Numai binewinking

| Brian4ever explică:

A scuze pentru spam am uitat sa mentionez ca cand imi aplec capul ma doare fruntea tare

| Lulitza a răspuns:

Mersi pentru fundita big grin