| OIntrebareIntrebatoare a întrebat:

Salut am avut acum un an piciorul in ghips pentru ca am cazut pe scari si am avut ceva fisura in osul piciorului sau ceva gen dar astazi fugeam pe drum si am calcat stramb si acum nu mai pot calca pe el e ca si cum era cand am cazut pe scari la scoala a fost nevoie sa ma care doi prieteni pana acasa nush nu as vrea sa mai fiu nevoit sa le spun alor mei sa ma duca la radiografie dar nu sunt sigur ce sa fac nu imi dau seama daca e umflat sau nu, sfaturi? Apropo nu vreau sa vad raspunsuri gen "doar mergi la radiografie si iti spune acolo" ca oricum daca nu gasesc nimic altceva si in cateva zile nu pot merge cred ca voi fi nevoit sa o fac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Foarte posibil sa se fi facut o alta fractura,,sigur exista si varianta sa fie ceva ligamente miscate de la locul lor si sa doara,totusi nu prea ai alternativa, trebuie sa faci investigatii fie ca vrei fie ca nu, de abia dupa aia vei stii ce poti face in legutura cu durerea resimtita, cu cat stai mai mult cu atat se poate agrava asa ca nu astepta sa treaca de la sine ca nu prea se intampla asta de obicei, sanatate

1 răspuns:
| iulian1302 a răspuns:

In cazul in care te doare poti pune o punga cu gheata in locul unde te doare sau sa iti cumperi de la farmacie o crema antiinflamatoare.