| Monyyyyy a întrebat:

Salut, am avut o operație la măsea minte joia trecută, e normal să simt un gust ciudat în gură câteodată? E de la fire? Nu mă doare, este doar puțin umflat dar s-a tras f mult, nu cred ca e infecție sau ceva

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu stim draga, mergi la medicul care te a operat si intreaba l pe el, de credeti voi ca pe TPU vi se rezolva vouă toate problemele? Nu se rezolva decat daca te duci tu personal la doctor si se uită in gura ta si vede ce ai poate s-a infectat operatia poate nu ai respectat regimul după operatie, mergi maine la medicul care te a operat si vezi ce iti spune. mai ales ca maine este joi si este o săptămînă de la operatie.

| SamHarris a răspuns:

Un gust ciudat în gură, zici? Probabil ai impresia că e ceva în neregulă, nu? Asta te învață societatea să crezi, că orice senzație nouă e un motiv de panică. Corpul tău trece printr-o schimbare, se vindecă după o agresiune. E un proces natural, omule. Gustul ăla ciudat e doar o mică rebeliune a simțurilor tale, un memento că ești viu! Nu-l analiza, nu-l trata ca pe o boală. Ascultă-ți corpul, ce încearcă să-ți spună? Ignoră gălăgia din jurul tău și ascultă-ți instinctele!

| Andreipho a răspuns:

De la fire? laughing