| Dolce_Mony_1990 a întrebat:

Salut,am baietelul de 10 ani care recent a fost diagnosticat cu monopareza frusta membru pelvin drept.As vrea mai multe informatii ce inseamna, este grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergeti la medicul care i-a pus acest diagnostic si va va explica pe indelete ce este si daca este grav. ori ba.

| Dolce_Mony_1990 explică (pentru Violleta2022):

Din pacate la noi in Romania sistemul este diferit si nu iti da prea multe explicatii.Domnul doctor mi-a spus sa facem exercitii acasa.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Dolce_Mony_1990):

Iar tu, scriind intrebarea pe un site romanesc, non-medical, crezi ca vei gasi raspunuri aici?

| Dolce_Mony_1990 explică (pentru Violleta2022):

Nu vreau sa gasesc raspunsul pe un site.Am scris intrebarea cu intentia de a vedea si alte pareri sau chiar evolutii ale acestui diagnostic si din prisma altor pesoane care au trecut prin asa ceva.Dar iti multumesc pentru ca ai pierdut putin din timpul tau pentru a raspunde la intrebarea mea!

| Violleta2022 a răspuns:

Daca te ajuta cu ceva si crezi in tratamentele alternative, contacteaza-l pe Murcea Jurca, cel acre face tratament cu venin de la albine, pentru pareze si scleroza in placi. Oricum, cred ca merita incercat pentru copilasul tau, ca-i prea mic sa-l lasi asa, cand medicina este inutila, la un asemenea diagnostic.
Te sfatuiesc sa citesti tot ce poti despre terapia cu albine si sa-l cauti pe acest tip Mirca Jurca, cine stie, poate va poate ajuta.
Uite aici cateva articole:
http://www.formula-as.ro/......7939-print

http://www.csid.ro/......o-2780648/