| NemNUZ a întrebat:

Salut, am cateva dureri care apar in diferite parti cateodata in piept alteori putin mai la dreapta sau la stanga, nu sunt intense ci cam de nota 3 adica foarte usoare, am fost la doctor la inima si a spus ca din cauza ca sunt mai gras decat trebuie, inima lucreaza mai mult si de asta ma doare, asta inseamna ca am o inima slaba din moment ce altii oamenii mult mai grasi ca mine nu au nimic, nu? Vreau sa stiu daca asta inseamna ca sunt predispus la infarct cand voi fi mare? ( Am 15 ani)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Alin4uuu a răspuns:

Salutare, nu-ti fa griji poate cand o sa mai cresti ai sa mai slabesti dar incearca sa tii si tu un regim ceva. incearca dimineata sa mananci cat mai mult si la amiaza nici prea mult nici prea putin iar seara bea un ceai, o ciorba de legume. si dupa ora 8 sa nu mai mananci nimic. Multa sanatate iti doresc!