| AlinDarius69 a întrebat:

Salut, am cautat pe net si ar fi pectus carinatum, se poate trata fara operatie? Daca nu, imi puteti spune unde as putea sa fac, un spital ceva bun?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Dana2103 a răspuns:

Daca este torace iesit din piept, poate te ajuta un corset dar nu cred. Astea se corecteaza in copilarie

| AlinDarius69 explică (pentru Dana2103):

La noi in Romania oare se poate face opreatie, ca din cate am cautat pe net ori este o tija ori opreatie.