| rhdjskdjjcjfjdjx a întrebat:

Salut. Am ceva probleme. Sunt dezvoltator de jocuri, incepator sa zic. Am stat vreo 3 4 luni daca nu mai bine cu ochii in calculator, pana intr-o zi cand am ametit brusc. Am vazut un fel de lumina ca si cum te-ai uita la soare in campul vizual... ameteli ceva luni dupa au trecut cu tratament. Acum focalizez sa zic asa ciudat, ma uit la telefon am impresia ca il vad mai mic, mai ciudat. La fel si imaginea cand nu ma uit fix pe ceva. Lateralele ochiului la fel vad in ceata, nu stiu cum sa zic exact. Observ lucruri greu ex daca intr-o gramada de oameni cunosc pe cineva si ala imi spune uita-l pe nu stiu care eu stau sa ma uit atent sa imi dau seama si dureaza ceva. Nu stiu cum sa explic exact. La fel pe cer cand intorc imaginea stanga dreapta apare o chestie neagra asa lunga ca un fel de umbra dar se poate vedea prin ea nu stiu cum sa explic. Bine asta o am si cand ma uit normal dar se vede la lumina asa pe ceva alb se vede mai clar. Am incercat ochelari la un coleg si a fost ok, am vazut mult mai ok. Sa am nevoie de ochelari?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Mergi la medic pentru un control! Numai bine!

| rhdjskdjjcjfjdjx explică:

Mentionez cand ma uit pe un obiect ceva am impresia ca se misca

| Wr3nch a răspuns (pentru rhdjskdjjcjfjdjx):

Cu ochii nu te joci. Mergi la un oftalmolog cat mai repede, si acolo te lamureste ce, de ce si ce se poate face.

| rhdjskdjjcjfjdjx explică (pentru Wr3nch):

Mersii