| Luthgedgb a întrebat:

Salut am dat cu bicicleta intr-o usa si m-am lovit foarte tare la degetul mic de la mâna stânga ma doare acel os sus la mâna cine ma ajuta fără sa merg la doctor
Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Cel mai probabil ți-ai scrântit degetul. Așteaptă câteva zile și vezi dacă îți trece dacă nu atunci trebuie să mergi la medic că nu ai altă variantă.

| Ra_Ki_1982 a răspuns:

Buna,daca durerea persista te sfatuiesc sa mergi la un medic, dar cred ca o sa-ti treaca peste cateva zile

| MariaMagdalena1046 a răspuns:

Asa am patit si eu, dar eu m-am lovit cu mingea, eu mi-am bandajat degetul si l-am pus intre doua atele, deoarece nu putem sa tin degetul drept, in vreo 2 saptamani mi-a trecut si nu am mers la doctor.