| CoTZzO a întrebat:

Salut, am de ieri o durere INGROZITOARE de masea. Azi plec in Romania si as vrea ca pe masina sa nu ma doara. ce ar trebui sa fac sa scap repede de durere? crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| •.•°..::paffy::..•.•° a răspuns:

Pune-ti un prosop cald sau o compresa la obraz in zona unde te doare maseaua ia un agocalmin sanatate! happy

6 răspunsuri:
| Necrophagist a răspuns:

Daca pui o frunza de aloe scapi de durere instant, in rest.calmante de la farmacie?

| Necrophagist a răspuns:

Nu e buna caldura la masea deci nu fa chestia cu prosopul... cat despre agocalmin fiole.ahh sunt minunate!

| Monicaツ a răspuns:

Incearca Ketonal, Aulin sau Nurofen forte.Iar apoi du-te la un dentist.O sa-ti fie mai bine happy

| SangJin a răspuns:

Daca ai, incearca ibuprofen simplu/forte, algocalmin, aulin, xilina (fiole)... Incearca sa tii niste spirt pe masea daca poti. Mai sunt niste leacuri, gen sa pui usturoi pisat pe masea/gingie, dar ma indoiesc ca ai la indemana asa ceva pe drum. Pune si un prosop cald la obraz, ca poate mai atenueaza durerea. Uite si 2 site-uri (uita-te mai bine pe la commenturi):
http://inocentul.com/......dupa-mine/
http://inocentul.com/durerea-de-masea-tratament-naturist/

Bafta.

| CoTZzO explică:

Mulumesc tuturor care au raspuns. mi-a spus mama`mea sa sparg o pastila (algocalmin) si sa o pun acolo la masea. mi-a calmat durerea. cel putin pe drum. Cand am intrat in Romania, am mers la prima farmacie, si mi-am luat Aulin. Imediat iti calmeaza durerea. deci, il recomand. tongue
Inca o data, multumesc. happy

| malinaiuby a răspuns:

Sa iei un aulin pliculet sau pastila iti trece foarte repede... fundita?